E-bezpieczni na Bemowie odbyli się 28.08.2026 w miejscach wskazanych przez lokalną społeczność na terenie Bemowa. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa osób poruszających się po chodnikach i drogach — ze szczególnym uwzględnieniem użytkowników hulajnóg i rowerów elektrycznych oraz pieszych. Funkcjonariusze prowadzący działania przypominali o przepisach ruchu drogowego i zasadach ostrożnej jazdy. Podczas spotkań rozdawano materiały informacyjne oraz elementy odblaskowe.
Gdzie prowadzono działania?
Działania odbywały się w punktach wskazanych przez mieszkańców jako szczególnie narażone na brawurową jazdę. Lokalizacje obejmowały chodniki i przejścia dla pieszych oraz fragmenty dróg, gdzie obserwowano częstsze przypadki niebezpiecznych zachowań. Stała obecność służb w takich miejscach miała na celu zwrócenie uwagi i ograniczenie ryzyka kolizji.
Co robili funkcjonariusze?
W ramach akcji policjanci z Policja Warszawa Nowe Bemowo wraz z przedstawicielami Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa przypominali obowiązujące zasady ruchu drogowego dotyczące użytkowników hulajnóg i rowerów elektrycznych. Informowano o konieczności zachowania ostrożności wobec pieszych oraz o ograniczeniach prędkości i miejscach, gdzie korzystanie z tych środków transportu jest niewskazane. Uczestnikom przekazywano ulotki wyjaśniające zasady bezpiecznej jazdy.
Podczas spotkań rozdawano także elementy odblaskowe. Celem przekazanych materiałów było zwiększenie widoczności użytkowników dróg po zmroku i w warunkach ograniczonej widoczności. Promowano zachowania, które mogą zmniejszyć prawdopodobieństwo wypadku.
Jakie wnioski i zalecenia wynikają z akcji?
Akcja podkreśliła znaczenie edukacji i współpracy służb z mieszkańcami w zapobieganiu niebezpiecznym zachowaniom. Noszenie elementów odblaskowych zwiększa widoczność pieszych i użytkowników hulajnóg po zmroku. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz dostosowanie prędkości do warunków otoczenia ogranicza ryzyko kolizji. Materiały informacyjne i odblaski przekazywano uczestnikom podczas spotkań.